REKLAMA
Znaleziono 4559 wyników
MPK Wrocław rozstrzygnęło przetarg na zakup autobusów elektrycznychartykuł
Pokaż artykuł
MPK Wrocław rozstrzygnęło przetarg na zakup autobusów elektrycznych
MPK Wrocław rozstrzygnęło przetarg na zakup autobusów elektrycznych z systemami ich ładowania
Woj. kujawsko-pomorskie kupuje pięć nowych pociągów elektrycznychartykuł
Pokaż artykuł
Woj. kujawsko-pomorskie kupuje pięć nowych pociągów elektrycznych
Samorząd województwa kupuje w Pesie Bydgoszcz pięć nowych nowoczesnych pociągów elektrycznych, które bydgoski producent dostarczy w 2027 roku. Podczas ceremonii przekazania stosownej umowy z wiceprezesem spółki Maciejem Maciejewskim spotkali się w piątek (28 czerwca) marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Aneta Jędrzejewska.
W woj. lubuskim powstanie wielka fabryka rowerów elektrycznychartykuł
Pokaż artykuł
W woj. lubuskim powstanie wielka fabryka rowerów elektrycznych
Kolejna duża inwestycja w województwie lubuskim. Tym razem w gminie Szprotawa, dla której 2025 rok rozpoczyna się wielkim sukcesem i pozyskaniem nowego inwestora. Powstanie wiele nowych miejsc pracy.
Co dalej z budową fabryki samochodów elektrycznych Izera?artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z budową fabryki samochodów elektrycznych Izera?
Co dalej z budową w Jaworznie, w województwie śląskim wielkiej fabryki samochodów elektrycznych Izera? Po ostatnich wyborach parlamentarnych pojawiały się pytania o to, co nowy rząd zrobi z projektem budowy polskich samochodów elektrycznych marki Izera?
Na ulice Gdyni wyjechało 11 nowych autobusów elektrycznychartykuł
Pokaż artykuł
Na ulice Gdyni wyjechało 11 nowych autobusów elektrycznych
3 autobusy przeznaczone zostaną do obsługi linii 147 łączącej Dąbrowę, Wiczlino, Chwarzno i Witomino ze Śródmieściem, a pozostałe do obsługi linii 194 łączącej Śródmieście z Obłużem, Pogórzem i Suchym Dworem. W sezonie letnim dodatkowo pojazdy będzie można spotkać na linii G, łączącej Gdynię z Sopotem i Ogrodem Zoologicznym w Gdańsku.
Fabryka TRILUXinwestycja
Pokaż inwestycję
Fabryka TRILUX
Świdnik, Nadleśna 9
[Warszawa/Wrocław] Skanska znów ze złotem i platynąartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa/Wrocław] Skanska znów ze złotem i platyną
Atrium 1 – najbardziej zielony budynek biurowy Europy Środkowo-Wschodniej zdobył platynowy certyfika...
[Wrocław] Nowy budynek Plant Racławickich z bezpośrednim widokiem na zieleń parkowąartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Nowy budynek Plant Racławickich z bezpośrednim widokiem na zieleń parkową
Planty Racławickie, inwestycja inspirowana naturą, zlokalizowana na Krzykach, zyskuje nowe widoki. G...
Dolny Śląsk: Ruszyła budowa I etapu wielkiej inwestycji w Sycowie [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Ruszyła budowa I etapu wielkiej inwestycji w Sycowie [WIZUALIZACJE]
Wiodący deweloper powierzchni komercyjnych Hillwood rozpoczął budowę pierwszej hali w nowym projekci...
Panattoni wybuduje dla Align Technology wielką fabrykę we Wrocławiu. Pracę w niej znajdzie 2500 osóbartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni wybuduje dla Align Technology wielką fabrykę we Wrocławiu. Pracę w niej znajdzie 2500 osób
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, otwiera drzwi globalnemu dostawcy tech...
Victoria Dom rozpoczęła sprzedaż 10 etapu inwestycji Miasteczko Nova Ochota w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Victoria Dom rozpoczęła sprzedaż 10 etapu inwestycji Miasteczko Nova Ochota w Warszawie
Cieszące się dużą popularnością Miasteczko Nova Ochota rośnie. Victoria Dom rozpoczęła właśnie sprz...
Amerykański Ascend Elements chce zainwestować w Polsce 5 miliardów złotych!artykuł
Pokaż artykuł
Amerykański Ascend Elements chce zainwestować w Polsce 5 miliardów złotych!
Szykuje się nowa, olbrzymia inwestycja zagraniczna w Polsce. Amerykańska firma Ascend Elements zamierza wybudować fabrykę najnowocześniejszych materiałów do baterii do pojazdów elektrycznych. Zakład ma powstać na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park". Ministerstwo Rozwoju i Technologii zaoferowało Ascend Elements do 320 milionów dolarów (1,22 miliarda złotych) na wsparcie budowy zakładu produkcyjnego zrównoważonego prekursora katodowego materiału aktywnego (pCAM) w Polsce.
Amerykański Ascend Elements wybuduje w Polsce fabrykę za 5 mld złotych!artykuł
Pokaż artykuł
Amerykański Ascend Elements wybuduje w Polsce fabrykę za 5 mld złotych!
Szykuje się kolejna wielka, zagraniczna inwestycja w Polsce. Amerykańska firma Ascend Elements zamierza wybudować fabrykę najnowocześniejszych materiałów do baterii do pojazdów elektrycznych. Zakład ma powstać w Opolu, na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park". Ministerstwo Rozwoju i Technologii zaoferowało Ascend Elements do 320 milionów dolarów (1,22 miliarda złotych) na wsparcie budowy zakładu produkcyjnego zrównoważonego prekursora katodowego materiału aktywnego (pCAM) w Polsce.
MPK Wrocław zakupiło dodatkowe nowe autobusy elektryczneartykuł
Pokaż artykuł
MPK Wrocław zakupiło dodatkowe nowe autobusy elektryczne
Flota MPK Wrocław wzbogaci się o dwa dodatkowe nowe autobusy elektryczne. We wtorek, 19 lipca spółka podpisała umowę na zakup za kwotę 7,7 mln Mercedesów e-Citaro G. Wcześniej przedsiębiorstwo kupiło już 11 tego typu wozów za 40 mln zł.
Solanoinwestycja
Pokaż inwestycję
Solano
Gdynia, Mały Kack, Strzelców
Debata ORLEN: tak jak Łukasiewicz wierzył w naftę, tak my powinniśmy zacząć wierzyć w potencjał wodoruartykuł
Pokaż artykuł
Debata ORLEN: tak jak Łukasiewicz wierzył w naftę, tak my powinniśmy zacząć wierzyć w potencjał wodoru
Ponad 350 tysięcy ton rocznie - tyle odnawialnego i niskoemisyjnego wodoru planuje wykorzystywać w swych procesach Grupa ORLEN w perspektywie 2035 roku. To ambitny cel, wymagający pozyskania znaczących nadwyżek „zielonej energii” m.in. z OZE czy atomu. Stawką jest jednak stworzenie fundamentów „gospodarki wodorowej”, opartej na czystym paliwie oraz efektywnych technologiach magazynowania energii.
Niemiecki koncern ZF inwestuje w rozwój elektroniki i systemów wspomagania kierowcy (ADAS) w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern ZF inwestuje w rozwój elektroniki i systemów wspomagania kierowcy (ADAS) w Polsce
Grupa ZF od lat inwestuje i rozwija swój obszar badawczo-rozwojowy w Polsce. Cztery centra inżynieryjne działające w Polsce (w Bielsku-Białej, Częstochowie, Łodzi i Wrocławiu), zatrudniają już ponad 1800 osób i nadal intensywnie rekrutują, wdrażają nowe technologie i realizują projekty dla coraz większej liczby klientów. Działalność badawczo-rozwojowa Centrum Inżynierii Elektroniki ZF w Częstochowie stała się fundamentem dla powstania Zakładu Elektroniki, w którym ZF produkuje nowoczesne komponenty elektroniczne dla zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS), takie jak kamery S-Cam 4.8, radary czy superkomputery ZF ProAI dla funkcji zautomatyzowanej jazdy.
W woj. śląskim powstanie nowe, wielkie centrum przetwarzania danych (data center) za ok. 2 mld złotychartykuł
Pokaż artykuł
W woj. śląskim powstanie nowe, wielkie centrum przetwarzania danych (data center) za ok. 2 mld złotych
Najważniejszym elementem planowanego przez LVL ENERGY przedsięwzięcia będzie nowoczesne centrum przetwarzania danych, czyli infrastruktura o strategicznym znaczeniu dla rozwoju cyfrowej gospodarki. Obiekt będzie służył do przechowywania i przetwarzania danych oraz świadczenia zaawansowanych usług infrastruktury IT dla klientów biznesowych.
ARAW otrzymała dofinansowanie na budowę dróg rowerowych w gminach wokół Wrocławiaartykuł
Pokaż artykuł
ARAW otrzymała dofinansowanie na budowę dróg rowerowych w gminach wokół Wrocławia
Kolejne dobre informacje związane z budową sieci dróg rowerowych wokół Wrocławia. Agencja Rozwoju Ag...
Wrocław wiceliderem rankingu Polskich Miast Przyszłości 2050artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław wiceliderem rankingu Polskich Miast Przyszłości 2050
Wrocław znalazł się bardzo wysoko w kolejnym rankingu. Polskie Towarzystwo Studiów nad Przyszłością...
REKLAMA